Informējam, ka MUZIKASINSTRUMENTI.LV portālā tiek izmantotas sīkdatnes (COOKIES), lai varētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi, nodrošinot tās darbību un funcionalitāti u.tml. mērķiem. Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat sīkfailu uzstādīšanai un izmantošanai.
Sīkdatņu politika Piekrist un turpināt
No image Loader
Search icon
 | Muzikasinstrumenti.lv Logo

(0) 0.00 EUR

Latviski
Ģitāras un Basģitāras Taustiņinstrumenti Sitaminstrumenti Stīgu instrumenti Pūšaminstrumenti Skaņas, gaismas aparatūra un PA Tautiskie instrumenti Mūzikas instrumenti bērniem Lietoti mūzikas instrumenti Dāvanu kartes

Saksofoni

Sopranīno saksofons (1)
Soprāna saksofoni (4)
Alta saksofoni (13)
Tenora saksofons (8)
Baritona saksofoni (2)
Saksofonu mēlītes (16)
Dažādi saksofoni (1)

Pūšamos mūzikas instrumentus pieņemts iedalīt divās lielās grupās – koka un metāla pūšamie instrumenti, taču patiesībā instrumentu piederību grupai nosaka nevis materiāls, no kā tas ražots, bet metode, kā instrumentā tiek radīta skaņa. Metāla pūšamajos instrumentos skaņa tiek radīta mūziķa lūpām vibrējot, tādējādi izraisot arī gaisa vibrāciju rezonatorā (instrumenta korpusā). 

Koka pūšamajos instrumentos vibrācijas efekts tiek panākts vai nu ar mēlītes palīdzību, vai ar gaisa caurumiņiem rezonatorā. Piemēram, saksofons nekad nav ticis ražots no koka, taču tiek pieskaitīts šajā instrumentu grupā, jo tas rada skaņu ar mēlītes palīdzību.

Pie koka pūšamajiem instrumentiem pieder: visdažādākā veida flautas, klarnetes, obojas, fagoti, kontrafagoti un jau minētie saksofoni. Tiem visiem ir vai nu šaurs iemutis, vai sašaurinājums ar mēlīti rezonatora galā. Jāpatur prātā, ka mūsdienās lielāko daļu no koka pūšaminstrumentiem vairs netaisa no koka, jo citi materiāli ļauj garantēt nemainīgu skaņas kvalitāti ilgstošā periodā, taču nevarētu teikt, ka arī pagātnē koks ir bijis vienīgais materiāls, no kā gatavoti šie instrumenti – piemēram, 2009. gadā Vācijā tika atrasts pasaulē vecākais mūzikas instruments – flauta, kuras vecums tiek lēsts ap 35 000 gadu. Vai šī flauta ir gatavota no koka? Nē, jo tad visticamākais tā nebūtu saglabājusies tik ilgi. Šī flauta ir gatavota no kaula. 

Pie pazīstamākajiem metāla pūšaminstrumentiem pieder mežragi, trompetes, tromboni un tubas. Mežrags, kā jau nojaušams no nosaukuma, ir mūzikas instruments, kas attīstījies no mednieku raga. Patiesībā tas tiek uzskatīts par tādu kā starpposmu starp metāla un koka pūšamajiem instrumentiem. Līdzīgi kā ar saksofonu un koka pūšaminstrumentiem, arī metāla pūšaminstrumentu grupā ne vienmēr varam būt pārliecināti par materiālu, no kā ražots instruments – tādi senie pūšmaminstrumenti kā kornets un serpents tiek klasificēti kā metāla, taču tiek ražoti no koka vai dažkārt no plastmasas (kornets). 

Mūziķi, kuri izvēlējušies pūšamos instrumentus, mēdz jokot, ka viņi dzīvo ilgāk par citiem, jo ikdienā trenē mums tik ļoti būtisko orgānu – plaušas. Varbūt tas nav nemaz slikts iemesls, lai pievērstos pūšamo instrumentu spēlei? 

Maksājumi

Safa payments with Visa and Mastercard

Piegāde

expresspasts.lv - Eksprespasts piegāde

Partneri

Salidzini.lv logotips Interneta veikalu cenas - Kurpirkt.lv

Veikals Rīgā

Lāčplēšā iela 21
Darba laiks:

I–V

10.00 - 19.00

VI

10.00 - 16.00

VII

Brīvs

Veikals Daugavpilī

Sakņu iela 16/18
Darba laiks:

I–V

10.00 - 18.00

VI

10.00 - 15.00

VII

Brīvs

Juridiskā adrese

Valdario SIA
LV40003496356
Latvija, Rīga, LV-1082 A. Deglava iela 126-123 valdario@valdario.lv

Katalogs

Ģitāras un Basģitāras Taustiņinstrumenti Sitaminstrumenti Stīgu instrumenti Dāvanu kartes Pūšaminstrumenti Skaņas, gaismas aparatūra un PA Tautiskie instrumenti Mūzikas instrumenti bērniem Lietoti mūzikas instrumenti

Izvēlne

Kontakti Par mums VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI Piegādes un apmaksa Katalogs Akcijas Jaunumi Karstie piedāvājumi Sīkdatņu politika

Sociālie tīkli
© 2023 Muzikasinstrumenti.lv - Mūzikas instrumenti un iekārtas
To the cart Grozs: (0) 0.00 EUR
Contacts Icon

Veikals Rīgā+371 20 227 971

Veikals Pardaugavā+371 26 169 289

Veikals Daugavpiļī+371 29 484 764

Cita informācija+371 29 225 354

WHATSAPP