Lai arī pirmajā brīdī visas mazās ģitāras var šķist vienādas, patiesībā tās ir iedalāmas piecās kategorijās – populārākās no tām ir soprāna, tenora, baritona un koncerta ukulele, taču pieejamas ir arī basa ukuleles.
- Vismazākā no nosauktajām ir soprāna ukulele. Likumsakarīgi, ka arī tās radītā skaņa ir augstāka, salīdzinot, piemēram, ar koncerta vai baritona ukuleli. Soprāna ukuleli ir ērti turēt rokās, tā ir maza un viegla, taču tā vairāk ir piemērota tikai akordu spēlēšanai, jo ukuleles grifs ir pārāk īss, lai uz tā varētu izpausties ar pirkstu veiklības paraugdemostrējumiem, spēlējot atsevišķas notis.
- Koncerta ukulele ir vidēja izmēra, arī tās grifs ir garāks un platāks, tāpēc uz šīs ukuleles jau ir iespējams izspēlēt arī sarežģītākas melodijas.
- Tenora ukulele ir vēl nedaudz lielāka, tāpēc arī tās radītā skaņa ir dobjāka, pilnīgāka un skaļāka.
- Vēl lielāka ir baritona ukulele – tā ir tenora ģitāras lielumā, un šīs ukuleles skaņojums ir atšķirīgs no iepriekš minētajām.Šis fakts jāpatur prātā, ja plānojat iegādāties baritona ukuleli, jo, meklējot pamācības par ukuleles spēli, lielākā daļa no video un rakstikajām pamācībām ir domātas soprāna, tenora un koncerta ukuleļu skaņojumam.
- Basa ukulele ir pats jaunākais izgudrojums ukuleļu lauciņā un to var raksturot kā elektroakustiskās basģitāras mini versiju.
Ukuleļu cena ir atkarīga gan no tās izmēra, gan materiāla. Ja plastikas soprāna ukuleles maksā vien dažus desmitus eiro, tad basa ukulele no sarkankoka jau maksās vairākus simtus eiro. Vērtējot ukuleles izmaksas, pievērsiet uzmanību arī tam, kas iekļauts cenā, jo ir ukuleles, kuru cenā iekļauts arī instrumenta čehols.