2020-03-21
2020-03-21T18:18:47
Pašlaik COVID-19 koronavīruss, kas mūs ietekmē visas šīs dienas, liek daudziem cilvēkiem palikt slē...
muzikasinstrumenti.lv
Pašlaik COVID-19 koronavīruss, kas mūs ietekmē visas šīs dienas, liek daudziem cilvēkiem palikt slēgtās telpās dienām ilgi. Tas ir pilnīgi saprotams, lai vīrusu ierobežotu un apturētu tā izplatīšanos. Mūziķiem ir paveicies, jo viņiem nekad nebūs garlaicīgi, jo vienmēr ir ko iemācīties vai paveikt savas radošās izaugsmes labad. Mēs esam apkopojuši īsu ideju sarakstu, kas ļaus jums būt aizņemtiem (un optimistiskiem) šajos grūtajos laikos…
https://muzikasinstrumenti.lv
21..2020
Lasīt vairāk 10 lietas, kuras mūziķi var darīt sēžot mājās
10 lietas, kuras mūziķi var darīt sēžot mājās
Dalies:
- Pabeidziet nepabeigtās dziesmas
Ja komponējat savas dziesmas, jums noteikti ir dators vai cietais disks ar vismaz dažām (varbūt simtiem) ierakstītām idejām un demo ierakstiem, kas nav pabeigtas. Nu, ir pienācis laiks izrakt visus šos vecos failus, pārveidot formas un izstrādāt vai pabeigt ierakstus.
Neatkarīgi no tā, kādu instrumentu jūs spēlējat, vai, ja jūs dziedat, noteikti ir tehnikas, kuras vēl neesat izmēģinājis vai pilnveidojis. Tagad ir laiks paplašināt savas prasmes un muzikālo redzesloku.
- Eksperimentējiet ar jaunām idejām vai metodēm
Ja jūs esat ieciklējies uz akustiskajiem instrumentiem un neko citu? Kāpēc gan mūsdienās nemēģināt kaut ko darīt ārpus savas komforta zonas, lai kļūtu par “modernāku” mūziķi? Izmēģiniet midi kontrolieri un ierakstiet kaut ko elektronisku, vai kā būtu ar sava pirmā ritma izveidošanu, izmantojot savu iecienīto DAW vai bungu mašīnu? Varbūt tagad ir īstais laiks eksperimentēt…
- Sāciet jaunu projektu vai (tiešsaistes) joslu
Nu kā es to izdarīšu, ja man jāpaliek ieslēgtam telpās? Viens vārds:
internets. Šobrīd tas ir tik viegli, lai veidotu sadarbību ar citiem tiešsaistē, sūtot viens otra failus, izmantojot Dropbox vai WeTransfer, un pilnveidot kompozīcijas, iedziedāt harmonijas dziesmām , pievienot ģitāras partijas dziesmām, programmējot ai ierakstot bungu ritmus vai basa līniju.
- Notīriet visus piederumus un instrumentus
Tas ir jādara regulāri , ja pēdējās pāris nedēļās esat spēlējis un devies ārpus mājam. Ja redzat, ka jūsu instruments spīd kā pilnīgi jauns, ir lieliska sajūta, kas var motivēt jūs spēlēt vai komponēt biežāk.
- Uzziniet par mūziķiem vai grupām
Mēs visi esam dzirdējuši par leģendārām mūzikas dokumentālajām filmām vai ļoti labi uzrakstītām slavenu mūziķu biogrāfijām. Nemaz nerunājot par tūkstošiem tiešsaistes resursu, kas satur rakstus par visdažādākajām mūzikas tēmām. Šī varētu būt laba iespēja uzzināt un paplašināt zināšanas par iecienītākajiem māksliniekiem, grupām vai mūzikas tēmām.
Visi nākamo ,vai vairāku nedēļu laikā plānotie koncerti, visticamāk, tiks atcelti vīrusa un grupu pulcēšanās ierobežojumu dēļ. Neuztraucieties, tas ir vieglāk nekā jebkad agrāk, lai tas notiktu tiešsaistē, attālinātai auditorijai. To var izdarīt ar populārām platformām, piemēram, Facebook un Instagram, izmantojot viņu tiešraides video straumēšanas funkcijas. Pamēģināt! Tas veicina reklamēšanu savos sociālo mediju kanālos.
- Apgūstiet pilnīgi jaunu instrumentu
Tas ir iespējams tikai tad, ja savās mājās varat atrast citu instrumentu vai arī, ja to pasūtāt tiešsaistē. Notīriet putekļus no vecās ukuleles, kas sēdēja stūrī, kas līdz šim kalpoja vienīgi kā viesistabas rotājums. Izrakt no putekļiem deviņdesmito gadu sintezātoru, kam neesat pieskāries gadu desmitiem. Varbūt tās mutes harmonikas komplekts, kas bija dāvana un kuru jūs pat vēl neesat izmēģinājis, šobrīd ir pelnījušas uzmanību. Izmantojiet izdevību, paplašiniet savu muzikālo redzes loku un apgūstiet jaunas iemaņas (lieliska iespēja ir arī e-mācības).
- Saņemiet no dzīvesbiedra (-iem) atsauksmes par savu mūziku
Šīs mājās pavadītās dienas varētu būt laba iespēja iegūt godīgu viedokli no sava partnera vai ģimenes locekļiem (vai neatkarīgi no tā, ar ko dzīvojat) par savu mūziku vai mūzikas izpildījumu. Jūs varat viņiem sniegt privātu koncertu un redzēt jūsu jaunākā ieraksta vai albuma koncentrētā klausīšanās sesijā. Viņu viedoklis ir svarīgs, jo dažkārt ikdienas dzīve ir pārāk drudžaina, lai apstātos un sniegtu pienācīgu atgriezenisko saiti.
- Sāciet balkona koncerta sesiju
Kāpēc gan nerīkot balkona dziesmu sesijas vai dziedāt kopā ar saviem kaimiņiem? Izveidojiet Whatsapp grupu ar pazīstamiem cilvēkiem blokā, iestatiet datumu un laiku un izvēlieties dziesmu, lai visi varētu iepriekš praktizēt. Tehniski neatstājot savas mājas, jūs varat radīt kopības un laimes sajūtu ap jums. Itāļi jau to ir paspējuši atīstīt ļoti labā līmenī.
Pārtūklots no
Joe raksta.